Choć sklepy z zabawkami oferują ogromną ilość produktów, wybór prezentu dla dziewczynki wcale nie jest tak prosty, jak mógłby się wydawać. Powinien być on bowiem dostosowany do jej wieku i zainteresowań, a jednocześnie pozytywnie wpływać na jej rozwój. Najlepsze zabawki są nie tylko ciekawe dla maluchów, ale też pomagają im rozwijać nowe umiejętności. Poznaj 4 najlepsze zabawki na prezent dla dziewczynki!

Lalki

Niezaprzeczalnym numerem jeden na liście z najlepszymi prezentami dla dziewczynek są lalki. Duży wybór pozwoli Ci znaleźć wśród nich modele, które pokocha Twoja pociecha i będzie chciała z nimi spędzać każdą wolną chwilę. Zabawa lalkami bobasami uczy dziecko empatii i troskliwości, ponieważ naśladuje ono to, co robi dla niego jego własna mama. Zabawa lalkami Barbie natomiast pozwala poznać dziewczynce różne role społeczne oraz pobudza jej wyobraźnię.

Kosmetyki

Doskonałą zabawką na prezent dla dziewczynki są też oczywiście kosmetyki. Każda młoda dama chce wyglądać pięknie i móc malować się niczym księżniczka z bajki. Kosmetyki często dostępne są w wygodnych zestawach, dzięki czemu Twoja pociecha znajdzie w nich wszystko, czego potrzebuje. Przy wyborze tego typu zabawek pamiętaj jednak o tym, by były one opatrzone odpowiednimi certyfikatami oraz dostosowane do delikatnej dziecięcej skóry. Bardzo ważne jest, by nie zawierały szkodliwych czy trujących substancji.

Pamiętnik

Starsze dziewczynki, które uczą się lub już umieją pisać, z pewnością będą bardzo zadowolone również z otrzymanego w prezencie pamiętnika. Zeszyty mogą mieć grafiki ulubionych postaci dzieci, a także dostępne są w komplecie z długopisem lub innymi akcesoriami. Dzięki temu będą zachęcać do częstego zapisywania w nich swoich myśli. Co więcej, niektóre modele opatrzone są małą kłódeczką, dzięki której nikt poza właścicielką nie będzie miał dostępu do ich zawartości.

Zestawy kreatywne

Ostatnim, lecz nie najmniej popularnym prezentem dla dziewczynki są zestawy kreatywne. Bawienie się nimi z pewnością pobudzi w Twoim dziecku pokłady kreatywności i ekspresyjności, a także będzie doskonałym ćwiczeniem dla wyobraźni. Ponadto może rozbudzić w Twojej córce duszę artysty lub wzmocnić odkryte dotychczas pasje i talent.