Zabawki są nieodłącznym elementem prawidłowego rozwoju każdego dziecka. Dzięki nim maluch poznaje świat, rozwija swoją motorykę, ćwiczy wyobraźnię oraz uczy się nowych rzeczy. Już od pierwszych dni życia powinien on mieć zatem kontakt z rozmaitymi zabawkami, które są dostosowane do jego wieku. Wśród nich szczególne znaczenie mają grzechotki. Nie bez powodu! Odpowiadamy, jaki wpływ mają te zabawki na rozwój niemowlęcia!

Rozwój umiejętności motorycznych

Niemowlęta dopiero uczą się chwytać różne rzeczy, dzięki czemu ćwiczą swoje umiejętności motoryczne. Grzechotki usprawniają ten proces oraz czynią go dla malucha bardzo ciekawym z wielu powodów. Przede wszystkim zabawki te są niewielkie i lekkie, dzięki czemu doskonale pasują do małych dziecięcych rączek. Maluszek może próbować je trzymać i potrząsać nimi w powietrzu, a w kolejnym etapie rozwoju – zacznie wkładać je do ust oraz poznawać je również w taki sposób.

W związku z powyższym bardzo istotne jest, by wybierać wyłącznie zabawki wykonane z certyfikowanych, bezpiecznych materiałów i tworzyw. Grzechotki posiadają też ruchome elementy, które Twoja pociecha może obracać i przesuwać. Co więcej, zabawki te często są wykonane z różnego rodzaju materiałów, a więc pozwalają dziecku poznać zróżnicowane faktury i rozwijają zmysł dotyku.

Wspaniała rozrywka i rozwój koordynacji wzrokowo-słuchowej

Grzechotka jest świetnym rozwiązaniem nawet dla najmłodszych dzieci, które jeszcze nie potrafią trzymać ich samodzielnie. Przede wszystkim stanowią dla maluchów źródło wspaniałej zabawy – są ładne, kolorowe, złożone z różnych elementów i wydają ciekawe dźwięki. Ponadto rozwijają one również koordynację wzrokowo-słuchową u dzieci, uczą je aktywnej obserwacji oraz istnienia związków przyczynowo-skutkowych, a więc kształtują umiejętność logicznego myślenia. Dziecko zaczyna rozumieć, że jak poruszy się energicznie grzechotką, to wyda ona dźwięk.