W sklepach z artykułami dla dzieci możesz znaleźć mnóstwo rozmaitych zabawek, jednak nie wszystkie z nich będą tak samo dobre i wskazane dla maluchów. Największą wartość pośród nich mają zabawki edukacyjne, dlatego to właśnie one powinny być najchętniej wybierane przez rodziców dla swoich pociech. Poza rozrywką zapewniają one bowiem wielokierunkowy rozwój dzieciom. Poznaj nasz top 3 zabawek edukacyjnych!

Eksperymenty i doświadczenia

Zabawki umożliwiające przeprowadzanie prostych eksperymentów czy ciekawych doświadczeń pozwalają rozwinąć u dzieci zainteresowanie różnymi dziedzinami nauk. Pomagają im też w przystępny sposób poznać i zrozumieć podstawy fizyki czy chemii oraz zaciekawić na tyle, by maluchy same chciały dalej pogłębiać swoją wiedzę w tym zakresie. Zabawki edukacyjne z tej kategorii są podzielone na grupy wiekowe, dzięki czemu każdy rodzic znajdzie coś odpowiedniego dla swojej pociechy.

Budowa robotów

Zestawy pozwalające na własnoręczną budowę jeżdżących, mówiących i wielofunkcyjnych robotów, którymi można dodatkowo sterować, to również niezwykle trafiony wybór. Interaktywne i edukacyjne zabawki tego typu wprowadzają dzieci w świat technologii czy nawet podstawowych zasad programowania! Niektóre modele mogą być bowiem programowane za pomocą aplikacji w telefonie. Maluch może samodzielnie wprowadzać warunki, akcje, cykle i rozmaite procedury.

Magiczne sztuczki

Jeśli chcesz, by Twoje dziecko nauczyło się logicznego myślenia i rozwijało swój umysł, a jednocześnie mogło się wspaniale bawić, wybierz dla niego zabawki przeznaczone do wykonywania magicznych sztuczek. Każdy zestaw wyposażony jest w przejrzystą instrukcję oraz zestaw niezbędnych rekwizytów, które przemienią Twoją pociechę w profesjonalnego magika lub iluzjonistę! Ćwiczenie sztuczek to również trening cierpliwości dla malucha, co jest niezwykle wartościową cechą, która z pewnością przyda mu się w codziennym życiu.