Drewniane zabawki towarzyszyły naszym pradziadkom, dziadkom i rodzicom, a ich popularność nie zaniknęła do dziś. Na półkach sklepowych znajdziesz bowiem ogromną liczbę modeli i rodzajów, które świetnie sprawdzą się do zabawy przez dzieci w każdej grupie wiekowej. Są one nie tylko atrakcyjne i wytrzymałe, ale również wykazują doskonały wpływ na prawidłowy rozwój maluchów.

Wiele rodzajów zabawek drewnianych

Współczesne zabawki drewniane wykonane są z niezwykłą precyzją oraz dbałością o szczegóły, mają piękne kształty, zdobienia i kolory. Sprawia to, że są one niezwykle atrakcyjne dla małych dzieci, które chętnie bawią się nimi, rozwijając jednocześnie swoją wyobraźnię i kreatywność, zdolności manualne czy logiczne myślenie. W ofercie naszego sklepu znajdziesz wiele edukacyjnych zabawek drewnianych, takich jak:

  • rowerki i inne pojazdy,
  • samochodziki,
  • klocki, puzzle i układanki o różnym stopniu trudności dla dzieci w każdym wieku,
  • drewniane pieczątki,
  • figurki do składania, np. zwierzątka.

Zabawki z drewna są również bardzo uniwersalne – sprawdzą się zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Stymulują one niemal wszystkie zmysły najmłodszych, a jednocześnie wpływają na ich właściwy rozwój.

Trwałość i solidność wykonania

Drewno to materiał bardzo trwały, wytrzymały i solidny, dlatego przetrwa nawet najaktywniejsze zabawy Twojej pociechy. W odróżnieniu od znacznie miększego plastiku jest on odporny na złamania, pękanie, rzucanie czy przygniatanie. Dzięki temu masz pewność, że zabawki drewniane z naszego sklepu, które prezentujesz swojemu dziecku, zapewnią mu ciekawą zabawę przez długie godziny i wiele lat.

Są one także odpowiednio atestowane, a więc całkowicie bezpieczne i wykonane z naturalnych materiałów, które łatwo jest utrzymać w czystości. Bardzo ważną kwestią jest również ich ekologiczność. Ograniczenie wykorzystania plastiku dobrze wpływa na środowisko naturalne i może uczyć dzieci dbania o naszą planetę już od najmłodszych lat.